Tel: +90 (312) 366 71 60Fax: +90 (312) 366 70 07E-Mail: dekoton@dekoton.com.tr
DEKORATİF YÜZEYLER
    DEKOTEX NEDİR ?

     DEKOTEX dekoratif beton yüzey kaplama tekniği diğer dekoton yüzey kaplama tekniklerinden (dekoset ve dekopres) hem uygulama hem de görünüm olarak oldukça farklıdı. Dekotex Uygulaması diğer uygulamaların aksine yerinde dökülmüş prizini almamış beton üzerine değil prizini tamamlamış eski veya yeni beton satıhlar üzerine uygulanır.

    Eski veya yeni olsun gri beton satıhlar hızla görünüm değiştirip heyecan verici desenler içinde rengarenk, gözalıcı yüzeyler haline dönüştürülebilir. Sıcaklık değişimlerine, küflenme ve yosun tutmaya, suya ve kimyasal etkilere karşı dirençli olması, dayanıklılık ve kolay bakımı DEKOTEX'i iç ve dış mekanlar için ideal bir çözüm malzemesi yapar.

    Yarının teknolohi avantajlarını bugünden kullanma imkanı sağlayan DEKOTEX ile bozulmuş (çatlama,ufalama vb. tahribatlar) satıhlar üzerinde yepyeni ve parlak görünümlü yüzeyler yeniden yaratman mümkündür. Hatta dekotex farklı yapı malzemelerinden oluşan binaların dış yüzey kaplama ihtiyaçlarını da karşılayabile-
cek ideal bir malzemedir.

    Dekotex çok sıcak ortamlarda serinlik hissi uyanırması ve kaymayı önlemesi nedeni ile özellikle havuz kenarlarında ve ıslak ortamlarda diğer kaplama malzemelerine göre özel bir yere sahiptir.

Dekotex uygulaması şu aşamalarda gerçekleştirilir;

      Dekotex uygulaması yukarıda da bahsedildiği gibi prizini almış eski ve yeni beton üzerine uygulanır. Uygulama esnasında çift kompanantlı renkli sertleştirici sıvı ile beton verniği kullanılır.


Uygulamanın birinci aşamasında uygulama yapılacak beton yüzey iyice temizlenir. Çift kompanantlı renkli sertleştirici sıvı hazırlanarak özel kompresör ile bütün beton yüzey renklendirilir. Renkli sertleştirici sıvı çok çabuk kuruma özelliğine sahip olup, sıcak yaz günlerinde 10 dk. içinde kurur. Kuruyan ilk kat renkli sertleştiricinin üzerine özel dekotex kalıpları yayılır.


Üçüncü aşamada ilk kat üzerine yayılan dekotex kalıp üzerine ikinci kat renkli sertleştirici sıvı uygulaması yapılır. Uygulama esnasında ilk kat renkli sertleştirici sıvı uygulaması ile ikinci kat renkli sertleştirici sıvının renkleri farklı kllanıldığında desen etkisi daha güçlendirilmiş olur. Kalıp kaldırıldığında altta uygulanan ilk kat derz, ikinci kat ise desen olarak görülür. Kuruyan renkli sertleştirici sıvının üzerine beton verniği uygulanır.

COPYRIGHT
ADRES
   İstanbul Yolu 23. Km
SUSUZKÖY - ANKARA


Designed By Yunus Emre MERAL
TAKİP ET