Tel: +90 (312) 366 71 60Fax: +90 (312) 366 70 07E-Mail: dekoton@dekoton.com.tr
DEKORATİF YÜZEYLER
    DEKOPRES NEDİR ?

     Dekopres baskı beton uygulaması temiz yüzey görünümlü derin derzli dekoratif beton uygulamasıdır.Kulanılan malzemeler ve uygulama şekli dekoset uygulaması ile hemen hemen aynıdır.Dekoset uygulamasında görülen antik etki dekopres beton uygulaması yoktur.

    Beton verniği yıl içerisinde beton verniğe doyana kadar periyodik olarak beton üzerine uygulanmalıdır. Beton verniği beton yüzeydeki gözenekleri doldurduğundan betonun uzun ömürlü olmasını sağlar.

    DEKOPRES NASIL UYGULANIR ?

      Dekopres baskılı renkli beton uygulamasında da perdahlanmış ver prizini almamış zemin betonu üzerine renkli sertleştirici toz serpilir ve mala ile betone iyice yedirilir. Alttaki beton hazırlığı dekoset uygulaması ile aynıdır. Uygulamanın ikinci aşamasında dekoset uygulamasında kullanılan baskı ayırıcı toz yerine ince özel naylon, beton yüzeye serilir. Naylon sayesinde özel kalıp betona yapışmazken, pürüzsüz bir yüzey elde edilmesini de sağlar. Üçüncü aşamada özel sert plastik veya döküm kalıplar betona hafifçe bastırılarak desenleme işlemi yapılır. Desen kalıplar oldukça çeşitli olup uygulama esnasında işçilik hatası oldukça azdır.

      İşlemin son aşamasında ince naylon titizlikle betonun üzerinden ayrılır. Beton prizini                                   aldıktan sonra yüzeye beton verniği kullanılır.

COPYRIGHT
ADRES
   İstanbul Yolu 23. Km
SUSUZKÖY - ANKARA


Designed By Yunus Emre MERAL
TAKİP ET